Neurovývojová stimulace

30 týdnů terapie (intenzita 1krát týdně)

- 30x  30 min. kontrolní navštěva s účastí certifikovaného terapeuta  (500 Kč/30min)

-  2x  průběžná diagnostika (1000Kč/sezení) 

19 500 Kč
Skladem

Neuro-vývojová stimulace (NVS) 

Jedná se o metodu, kterou lze využít jednak jako preventivní program se skupinou (třídou), ale také jako intervenční nástroj pro děti s poruchami učení, soustředění, komunikace a chování.

Základ programu NVS je založen na jednoduchých cvicích, které často napodobují pohyb vyvolaný primárními reflexy. Cviky jsou různé, od jednoduchého zvedání hlavy až po lezení a používání všech částí těla najednou. Cviky často napodobují vzorce 6–9 měsíčního dítěte. Tím dáváme mozku druhou šanci, aby se postupně naučil správně kontrolovat fungování těla.

Na první návštěvě provedeme vstupní vyšetření dítěte, jehož cílem je zjistit přítomnost přetrvávajících primárních reflexů. Pokud totiž primární reflexy přetrvávají déle, než je fyziologické období jejich výskytu, mohou narušit psychomotorický vývoj.

 

Některé signály přetrvávajících primárních reflexů:

  • problém s řečí a artikulací
  • problémy s držením těla
  • extrémní psychická labilita
  • přecitlivělost na světlo a/nebo zvuky
  • problém naučit se číst a/nebo psát
  • problémy s koordinací

Aktivita přetrvávajících primárních reflexů je tedy cvičením přirozeně potlačena, a tím zmizí i související potíže. 

U dětí začínáme nejdříve rozvíjet rovnováhu a kombinujeme inhibici primárních reflexů se zlepšením senzoricko-senzitivní integrace. Naučíme Vás cviky, které budete s dítětem provádět každý školní den. Cvičení nezabere více než 10 minut.  

Je nutné zdůraznit, že tento program trvá 9–12 měsíců a pokud se necvičí denně, výsledky nebudou tolik uspokojivé.

 

Může se stát, že se nemůžete z různých důvodů na terapii, schůzku, konzultaci dostavit. Prosíme Vás o co nejčasnější informaci o tom, že nedorazíte. V případě zrušení schůzky budeme účtovat následující storno poplatky z hodnoty programu:

do 24h před zahájením programu - storno poplatek 0 %
v 1. nebo 2. týdnu zahájeného programu - storno poplatek 40 %
ve 3. a dalším týdnu zahájeného programu - storno poplatek 70 %
 
 

Jsme malý tým, využíváme čas co nejvíce efektivně, aby se dostalo na každého zájemce co nejdříve. Pokud zrušíte schůzku v tak krátkém intervalu, že už nemáme možnost nabídnout Váš termín někomu jinému, je to komplikace pro nás i další klienty. Věřím, že toto pochopíte a budete respektovat.

Peníze za nevyčerpanou službu dle uvedených podmínek Vám vrátíme nejpozději do 5 dnů (v závislosti na způsobu původní úhrady).

 

Kód Kód: TEPRNEURVYST
Kategorie: Programy
Zpět do obchodu